0d1766b79430dc3429e86c09354efec6.jpg
3354e8ddd912c90c98b0b8daf8fe727e.jpg
e8f0a010be8100cd4808f739bc54973e.jpg
Öncü Akademi Seminer

TÜKETİM KÜLTÜRÜ AİLELERİ ETKİLİYOR

(0 oy)
Yazan 
on 12/01/2016

 

Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen seminerde ailenin önemi birkez daha vurgulandı. Dernek tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Nehir Aydın Gökduman katıldı.
Çocuk ve gençler üzerine çok sayıda kitabı bulunan ve konferanslarında modern toplumda ailelerin önemini anlatan Yazar, Sivas’ta İmam Hatip Lisesi ve orta okullarında eğitim gören öğrencilerin yanIsıra, ilahiyat Fakültesinde de öğrencilerle bir araya gelerek ailenin önemini anlattı.

 

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, dernek olarak aileye büyük önem verdiklerini belirterek, Konya Rıbat Vakfı ile işbirliği yaptıktan sonra aile mektebi eğitimlerini verdiklerini söyledi. Sağlıklı bireylerin yetişmesi ve sağlıklı toplumun oluşmasına katkı sağlamak için çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Şimşek, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurgulayarak, ailenin önemine değindi.

Çok sayıda kitabı bulunan lise ve ortaokul öğrencileri ile buluşan Araştırmacı-Yazar Nehir Aydın Gökduman, bayanlara yönelik düzenlenen konferansa “Modern Toplumda Aile ve Önemi” konusuna değindi.

Aile yapısı ve bağları zayıp folan bir toplumun bir değer ifade etmediğini vurgulayan Gökduman, dünyada ailenin önemini korumuş bir müessese olduğunu belirterek, modernizmin aile üzerindeki etkilerine anlattı. Gökduman, “Günümüzde Müslümanlar sosyal ve aile hayatlarında gelenek ve modernlik arasında gelip gittiklerini görüyoruz. Kuran zaviyesinden baktığımızda ise ne gelenek ne de modern olan masumdur. 
Toplumda oluşan bireysellik ve bencillik hastalığının toplumun en küçük yapı taşını oluşturan aileyi kuşatması nedeniyle aile bireyleri arasındaki iletişim de her geçen gün azalmaktadır” dedi
Modernizmin aile üzerindeki etkilerline de değinen yazar Gökduman, “Maalesef toplumumuzda maddiyaz huzurun önüne geçti. Tüketim kültürü artınca, bilinçsiz harcamalar nedeniyle aileler arasında huzursuzluklarda artmaya başladı. Dinimiz bize her türlü aşırılıktan, israftan ve tüketim çılgınlığından uzak durmamızı emrediyor: Bu nedenle ‘İmran, İbrahim ve Hz. Muhammet (A.S) ailelerini örnek almalıyız. “diye konuştu
Kadın ve erkeğin kendi gösterme çabası nedeniyle sıkıntıların daha da arttığına vurgu yapan Gökduman, insanların modernizmin tuzağına düşürülerek, aile üzerindeki etkilerinin çok olduğuna vurgu yaptı.
İlgiyle takip edilen konferansın sonunda İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, Araştırmacı –Yazar Nehir Aydın Gökduman’a plaket verdi. 
Yazar, konferans sonunda kitaplarını imzaladı

6600 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.